Okolice

LATARNIA MORSKA w Rozewiu – najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, z której można podziwiać piękną panoramę. W jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj.


LISI JAR – stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wąwóz ciągnie się wąskim pasem do wybrzeża Bałtyku, osiągając głębokość nawet do 50 metrów. Zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy. Wejście do wąwozu rozpoczynają strome schody.


MOTYLARNIA – to obiekt, gdzie żyją motyle egzotyczne, które swobodnie latają między zwiedzającymi.


MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH – znajduje się przy Promenadzie Światowida. W środku czeka 30 imponujących figur gwiazd, które robią niebywałe wrażenie. Stań oko w oko z woskowym Bradem Pittem, Leonardo DiCaprio, Angeliną Jolie czy Michaelem Jacksonem.


OBELISK GWIAZDA PÓŁNOCY – najdalej wysunięty na północ punkt Polski znajduje się na klifie przy ścieżce spacerowej. Można wybrać się na spacer leśną ścieżką lub zejść na plażę, by poszukać niezwykłych muszli lub bursztynów.


PARK ROZRYWKI OCEAN PARK we Władysławowie – to miejsce, gdzie zobaczymy wieloryby, rekiny, żółwie, delfiny oraz wiele innych zwierząt morskich i oceanicznych. Ekspozycja została przygotowana przy zachowaniu naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów


ALEJA GWIAZD SPORTU we Władysławowie – znajduje się na promenadzie. Na ulicy znajduje się 36 mosiężnych gwiazd wmurowanych w granitowych płytach, na których wygrawerowane są nazwiska sławnych polskich sportowców. Swoją gwiazdę posiadają tu m.in.: Irena Szewińska, Halina Konopacka, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron, Kazimierz Górski.